Video/ Gazetarit të Ramës nuk i mbajnë nervat. Provokon dhe zihet me protestuesit… 

Screenshot_1 [1]

Në protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave pati edhe një revoltë ndaj mediave të pushtetit.

I tillë ishte rasti i gazetarit Ksenofon Ilia, apo i njohur ndryshe si ‘Foni i Fiksit’, i cili njihet për për trajtimin e lajmeve me humor dhe ironi.

Mirëpo, dje nuk shkuan dhe aq mirë gjërat për gazetarin ironik të “Top-Channel”, që ishte futur mes turmës së protestuesve të shoqërisë civile për të nxjerrë “scoop-in” e tij.

Provokimet e tij nuk u pritën mirë nga qytetarët, të cilët nisën ta tallnin dhe i kërkuan që të largohej, pasi televizioni ku ai punon nuk trajton të vërtetën e mbetjeve në Shqipëri, por përcjell interesat e Kryeministrit Edi Rama. Kjo situatë nervozoi edhe vet ‘Fonin e Fiksit’, që nuk i mbanin më nervat dhe i hodhi celularin qytetarit që po filmonte.

Për më tepër ndiqni video e mëposhtme:

Kryesore
Të ngjashme

One Response to Video/ Gazetarit të Ramës nuk i mbajnë nervat. Provokon dhe zihet me protestuesit…

  1. Miti Arvaniti

    Ksenofon Ilia është një palogazetar grekoman, i Televizionit Top Channel, të krijuar me para të pista e me ndikime të forta filogreke e antishqiptare, Në popull ky gazetaruc provokator, njihet me nofkën “Foni Grekofoni”. Prapa tij fshihet agjenti i dyfishtë (i Sigurimit të Shtetit dhe i Policisë së fshehtë greke), minoritari grek Filip Çakuli dhe pjesëtarë të tjerë të një celule vorioepirote. Pronarja e atij televizioni, “një copë mishi me dy sy”, është e veja e Dritan Hoxhës, të cilën e përdorin si duan këta tipa.

     

Leave a Response

Qytetarët shqiptarë kanë 34 ditë kohë në dispozicion për të aplikuar për ...
Skandalet me tekstet nuk ndalen. Këtë herë bëhet fjalë për tekste të ...
Në orën 18:00 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane për të gjithë ...
Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare që prej 10 muajsh ...
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët shqiptarë brenda dhe jashtë vendit ...
OSHEE njoftoi sot se për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit ...
Semke Hyka, mamaja e foshnjes dy-ditëshe që vdiq në Pogradec, ka fajësuar ...
Një mjek në Kamëz ka rrëfyer efektet anësore të punës me hashashin, të hasura ...
Nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen ...
Vjeshta duket se ka trokitur tamam. Reshjet e shiut të mbrëmjes së ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar pas video-monologut të Kryeministrit ...
Ata enden rrugëve, flenë në parqe ose në strehët e pallateve dhe ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka publikuar sot në faqen e ...
Papa Françesku mbërriti sot paradite në Azerbajxhan, ku përfundoi udhëtimi i tij ...
Mjekët dhe stomatologët, të cilët nuk kanë plotësuar kreditet që kërkohen në ...
Në protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave pati ...
Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin shqiptar pas rrëzimit të diktaturës komuniste. SHPËRNDAJE ...
Drejtuesja e Aleancës Kundër Importit të Plehrave, Kozara Kati, ka komentuar deklaratën ...
HARTA E FAQES SHERBIME