Koncert në Zyrih me Elina Dunin 

12510316_10208685586916291_3259437250039799274_n1-587x391

Këtë herë Elina Duni performon në Zyrih solo, pa kuartetin e saj të njohur.

Tashmë në repertorin e “Different Shows” janë bërë të rregullt emra dhe autorë këngësh të njohur të muzikës shqiptare, si Elina Duni, Alban Skenderaj, Troja, Linda Hakaj, Asgjë sikur Dielli…

Nga “Different Shows” thonë për albinfo.ch se po ia arrijnë qëllimit që të gjithë këta emra të njohur të muzikës alternative xhazh dhe rok t’i sjellin më shpesh “live” edhe në Zvicër.

Nëse iu ka marrë malli për “Çobankat” e Elina Dunit, “Delja Rude”, “Kur më del n’sokak”, “Dallëndyshe”, atëherë më 9 tetor, në Kulturhaus Helferei, Kirchgasse 13, 8001 Zürich, do të magjepseni me koncertin e organizuar nga “Differnet Shows“.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Reisha Perlmutter, një artiste e re, ka mahnitur të gjithë në rrjetet ...
Një vepër arti mbetet gjithmonë e bukur pavarësisht materialit me të cilin ...
Elbasani drejt një zbulimi tjetër të madh arkeologjik. Burimet bënë me dije ...
“Shqiptarët janë një nga të pakët popuj të Europës, e mund të ...
Piktori francez, Jean-Léon Gerome, është një nga mjeshtrat më të mëdhenj të ...
Për të gjithë fansat e fimit “Piratët e Karaibeve”, vjen një lajm ...
Këngëtaret Eda Zari dhe Elina Duni kanë ngritur zërin kundër degradimit të ...
Puntata e dytë e emisionit “Xing me Ermalin” në tv Klan ka ...
Nga viti në vit rritet numri i turistëve të huaj që vizitojnë ...
Ky djalosh shqiptar me qeleshen e bardhë e jelekun e kuq, është ...
Këtë herë Elina Duni performon në Zyrih solo, pa kuartetin e saj ...
“Me sopranon e lindur në Prishtinë, Kosovë, Krenare Gashin, të dielën më ...
Ish-spikerja e njohur e RTSH-së, Vjollca Vokshi, ka ardhur për një vizitë ...
Nëpër botën mendore të Brechtit, Kafkës, Canettit dhe Krausit. Bertolt Brecht 1. ...
Akademia e Shkencave e Francës, në kuadrin e 350 vjetorit të themelimit ...
Nga Flutura Açka. “Në shtyp ditët e fundit kam parë disa shkrime ...
Gjatë qëndrimit në Ukrainë, ambasadorja e Shqipërisë në Poloni, znj. Shpresa Kureta, ...
Jakup Ferri, i biri i Ferr Durit, u lind në vitin 1832 ...
HARTA E FAQES SHERBIME