FOTO/ Shoqëria civile kundër Donald Lu-së: Presim shpjegime nga ty… 

lu

Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka publikuar sot në faqen e saj në Facebook lejen që kishte marrë nga Policia e Tiranës për protestën e djeshme që kishte organizuar në Tiranë kundër ligjit për importin e mbetjeve. Një ditë para protestës, Ambasada Amerikane në Tiranë paralajmëroi qytetarët e saj që të shmangin zonat e protestës që sipas saj organizohej nga “partia opozitare për plehra jo të rrezikshme”.

Kjo e deklaratë e Ambasadës së SHBA bëri që të AKIP të reagonte duke kërkuar shpjegime nga ambasadori Donald Lu përse protestën e shoqërisë civile e identifikoi si të opozitës.

Reagimi i AKIP:

Sqarim
Kjo eshte leja e Aleances Kunder Importit te Plehrave Drejtuar Drejtorise se Policise Tirane 27. 09. 2016, e aprovuar, qe vertetone se marrshim – protesta eshte e organizuar nga ata, “AKIP “.
I kerkojme Ambasades Amerikane ne Tirane shpjegime, se perse ajo ne nje njoftim zyrtare te saj e identifikon organizimin e kesaj protesete nga partite e opozites?!
Ju Faleminderit. AKIP

14570483_1311600302197634_8982556721067946632_n

Kryesore
Të ngjashme

2 Responses to FOTO/ Shoqëria civile kundër Donald Lu-së: Presim shpjegime nga ty…

  1. fatmir

    Sot shqiperija e mbeturinave. Shqiperija plot medrog. Shqiperija qepo e perhap mafjen kudo. Djepi I vrsjeve njerzore. Shqiperija menjerez Te mbyllun naper shtepija mashum. Senetan boten. Siteishte shqiperija ne lift . Perse bots pie turturon key njerzim. Perse Mafja shqiperin pie drejton. Perse krimi ne shqipri rrin e vazhdon. Po perendi njerzimin we e krijoveti mejetue. Nandimo natrego njerrug me jetue. Mos teshohim vdekje ne rini, nga njeriu. O Zot.

     
  2. lushingabarbullushi

    Perpara z/ LU! se dhe pak arritem ne komunizem…

     

Leave a Response

Qytetarët shqiptarë kanë 34 ditë kohë në dispozicion për të aplikuar për ...
Skandalet me tekstet nuk ndalen. Këtë herë bëhet fjalë për tekste të ...
Në orën 18:00 janë hapur aplikimet për Lotarinë Amerikane për të gjithë ...
Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare që prej 10 muajsh ...
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar qytetarët shqiptarë brenda dhe jashtë vendit ...
OSHEE njoftoi sot se për shkak të punimeve për fuqizimin e rrjetit ...
Semke Hyka, mamaja e foshnjes dy-ditëshe që vdiq në Pogradec, ka fajësuar ...
Një mjek në Kamëz ka rrëfyer efektet anësore të punës me hashashin, të hasura ...
Nesër, më 4 tetor, ora 18:00 me orën lokale të Shqipërisë, hapen ...
Vjeshta duket se ka trokitur tamam. Reshjet e shiut të mbrëmjes së ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka reaguar pas video-monologut të Kryeministrit ...
Ata enden rrugëve, flenë në parqe ose në strehët e pallateve dhe ...
Aleanca Kundër Importit të Plehrave (AKIP) ka publikuar sot në faqen e ...
Papa Françesku mbërriti sot paradite në Azerbajxhan, ku përfundoi udhëtimi i tij ...
Mjekët dhe stomatologët, të cilët nuk kanë plotësuar kreditet që kërkohen në ...
Në protestën e djeshme të shoqërisë civile kundër importit të plehrave pati ...
Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin shqiptar pas rrëzimit të diktaturës komuniste. SHPËRNDAJE ...
Drejtuesja e Aleancës Kundër Importit të Plehrave, Kozara Kati, ka komentuar deklaratën ...
HARTA E FAQES SHERBIME