DOKUMENTI/ Ermal Mamaqi e ka garën me veten. Thyen rekordin e rekordit në audiencë 

35

Puntata e dytë e emisionit “Xing me Ermalin” në tv Klan ka qenë sërish më i ndjekuri mbrëmjen e së shtunës, që përsëri bie në sy një rekord audience.

Duket se Ermal Mamaqi e ka garën me vetveten, pasi ka thyer rekordin e një jave më parë, ku i ftuar ishte ish-Kryeministri Sali Berisha.

Emisioni i djeshëm me të ftuar Bleona Qeretin ka kaluar shikueshmërinë e puntatës së parë, ndërsa nuk llogaritet këtu gara me emisionet në televizionet e tjera.

Sipas matjeve të Telemetrix, ora 22:16 shënon kulmin e audiencës me 72.2%, ndërsa dy televizionet e tjera gjeneraliste Top-Channel dhe Vizion Plus renditen shumë më poshtë.

14513646_10154263969408283_744834873_o

14489551_10154263969433283_1236441993_o 14572095_10154263969493283_1520846730_o 14571996_10154263969578283_531522012_o

 

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Reisha Perlmutter, një artiste e re, ka mahnitur të gjithë në rrjetet ...
Një vepër arti mbetet gjithmonë e bukur pavarësisht materialit me të cilin ...
Elbasani drejt një zbulimi tjetër të madh arkeologjik. Burimet bënë me dije ...
“Shqiptarët janë një nga të pakët popuj të Europës, e mund të ...
Piktori francez, Jean-Léon Gerome, është një nga mjeshtrat më të mëdhenj të ...
Për të gjithë fansat e fimit “Piratët e Karaibeve”, vjen një lajm ...
Këngëtaret Eda Zari dhe Elina Duni kanë ngritur zërin kundër degradimit të ...
Puntata e dytë e emisionit “Xing me Ermalin” në tv Klan ka ...
Nga viti në vit rritet numri i turistëve të huaj që vizitojnë ...
Ky djalosh shqiptar me qeleshen e bardhë e jelekun e kuq, është ...
Këtë herë Elina Duni performon në Zyrih solo, pa kuartetin e saj ...
“Me sopranon e lindur në Prishtinë, Kosovë, Krenare Gashin, të dielën më ...
Ish-spikerja e njohur e RTSH-së, Vjollca Vokshi, ka ardhur për një vizitë ...
Nëpër botën mendore të Brechtit, Kafkës, Canettit dhe Krausit. Bertolt Brecht 1. ...
Akademia e Shkencave e Francës, në kuadrin e 350 vjetorit të themelimit ...
Nga Flutura Açka. “Në shtyp ditët e fundit kam parë disa shkrime ...
Gjatë qëndrimit në Ukrainë, ambasadorja e Shqipërisë në Poloni, znj. Shpresa Kureta, ...
Jakup Ferri, i biri i Ferr Durit, u lind në vitin 1832 ...
HARTA E FAQES SHERBIME