VIDEO/ Hodhi Iphone 7 Plus nga 830 m lartësi, shikoni ç’ndodhi 

38f348fe00000578-3815472-many-viewers-expressed-concerns-in-the-youtube-comments-on-the-s-a-1-1475232044617_1475240827-2885005

Pas disa muajsh pritjeje, iPhone 7 dhe 7 plus dolën më në fund në treg në fillim të shtatorit.

Ndërsa shumë njerëz prisnin me padurim të mbanin në duar celularët e rinj të papërshkueshëm nga uji, dikush kishte një tjetër ide në mendje.

Një bloger i videove në YouTube ka hedhur nga Burj Khalifa, qiellgërvishtësja më e lartë në Dubai, një iPhone 7 Plus të blerë për 719 paund. Dhe ashtu siç pritej, telefoni nuk ka mbijetuar.

Video e Tech Rax tregon momentin e hedhjes së Iphone 7 Plus nga 830 metra lartësi.

Pasi e hodhi, përmes aplikacionit “Find my Iphone” ai u përpoq të gjende vendndodhjen e tij por i doli offline, pasi me siguri përplasja e fortë e ka shkatërruar atë.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Topi i futbollit që shihni më poshtë është projektuar që të funksionojë ...
Kompania gjigante e telefonave Android, lajmëron përdoruesit e saj se të hysh ...
Falë shpërthimeve të smartphone Galaxy Note 7 të kompanisë koreane Samsung, tani ...
Disa kompani të mëdha teknologjike i kanë bashkuar forcat në përpjekje për ...
Klienti i nevrikosur tha se kompania Apple kishte refuzuar ta rimbursonin dhe ...
Themeluesi i rrjetit më të madh social Facebook, Mark Zuckerberg, ka paraqitur ...
Hulumtuesit shkencor kanë shpenzuar dekada me radhë duke parë për rreziqet që ...
Për prindërit, fëmijët e të cilëve janë të varur nga interneti, apo ...
Whatsapp, tashmë ka gati opsionin e ri duke u bërë i padukshëm ...
Pas disa muajsh pritjeje, iPhone 7 dhe 7 plus dolën më në ...
Kamping në pyll? Ngjitje në mal? Shanset janë që ju të mos ...
Qytetarët e rajonit të Ballkanit ashtu sikundër shumë shpejt qytetarët e BE-së, ...
Dashamirët e orëve unikate të dorës mund të fusin dorën thellë në ...
Aplikacioni “Snapchat”, përpos kreativitetit, është edhe i rrezikshëm për përdoruesit e tij. ...
Kompania BlackBerry nuk do të prodhojë më telefonin e vet, duke i ...
Shefi i SpaceX, Elon Musk ka prezantuar një plan ambicioz për të ...
Google ka sjellë një aplikacion të ri YouTube Go, i dizenjuar posaçërisht ...
Samsung ka prezantuar smartfonin e ri, Galaxy On8. Ky telefon vjen me ...
HARTA E FAQES SHERBIME