FOTO/ Bashkëshortja e Tony Blair vjen në Tiranë, takim për koncesionet 

14470542_1673500209539103_2639621806908846323_n

Bashkëshortja e ish-Kryeministrit të Britanisë së Madhe Tony Blair, Cherie Blair ndodhet në Tiranë ku mori pjesë në një takim me temë për koncesionet.

Lajmin e bën të ditur ish-ministri i Drejtësisë Nasip Naço, i cili ishte pjesëmarrës në këtë takim.

Statusi në Facebook i Nasip Naços:

Mbetet përherë një përvojë unike të kesh mundësinë e takimit me Znj. Cherie Blair!

Përtej pritjeve të kortezizë, kësaj here ajo erdhi në Shqipëri për të ndarë përvojën e shkëlqyer mbi partneritetin mes sektorit publik dhe atij privat, përmes kompanisë që themeloi 15 vite më parë OMNIA Strategy.

Znj. Blair dhe të pranishmit ndanë pikëpamjet e tyre mbi kriteret që duhen marrë në konsideratë për investime të suksesshme në sektorin publik.

Përfituam të gjithë së bashku nga shkëmbimi i përvojës së ndërsjelltë dhe nga ekspertiza e shkëlqyer!

Faleminderit organizatorëve të këtij takimi “Haxhia & Hajdari Laë Firm” dhe njëkohësisht arritje të mëtejshme Omnia Strategy.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e enjte ...
Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të ...
Alfred Skonja 29 vjeç është njëri prej të plagosurve nga të shtënat ...
Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me ...
Frederik Çuçllari mban postin e Dekanit në Universitetin “Fan S. Nolin” në ...
Ben Blushi mblodhi sonte në mbrëmje për herë të parë atë që ...
Në kuadër të reformës zgjedhore, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka depozituar në ...
Gjatë seancës së të enjtes të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të miratohet ...
Pas Ben Blushit, edhe deputetja Mimoza Hafizi ka deklaruar dorëheqjen nga Partia ...
Mes zërit të imamit që thërret për besim, ditët në fshatin Lazarat ...
Rilindja është slogani i Edi Ramës që përdori në vitin 2013 kur ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e ...
Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë ...
Ligji i ri që lejon importin e mbetjeve, i miratuar me votat ...
Një shqiptar në Slloveni është shpallur në kërkim nga policia pasi është ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ndodhen në takim ...
36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ...
  Pavarësisht deklarimeve të forta politike që bëhen çdo ditë për rritje ...
Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka pritur në një takim Ambasadorin e ...
Kritere të forta pë rata që duan të punojnë taksistë në Tiranë. ...
Reforma e re territoriale që reduktoi numrin e njësive vendore nga rreth ...
Aftësia e kësaj qeverie për të ricikluar problemet është mbresëlënëse. Kërcënoi me ...
Bankierët pohojnë se është shtimi i riskut të perceptuar të bankave për ...
Në kohën kur Agjensia e Trajtimit të Pronave ka nisur shqyrtimin e ...
Kredia për ekonominë u rikthye në stanjacion gjatë muajit gusht, teksa rritja ...
Teksa opinioni publik ka kanalizuar vëmendjen tek importi i plehrave dhe korrja ...
Rruga e Kombit (që fatkeqësisht është e njohur më shumë në lidhje ...
Ekonomia e vendit ka vënë në punë vetëm 66% të kapaciteteve investuese ...
Ministra të qeverisë dhe vetë kryeministri Edi Rama kanë trumbetuar jo pak ...
Një marrëveshje e arritur ndërmjet vendeve anëtare të OPEC-ut për të ulur ...
Bashkëshortja e ish-Kryeministrit të Britanisë së Madhe Tony Blair, Cherie Blair ndodhet ...
Dhoma Britanike e Tregtisë ka dalë kundër ligjit të Qeverisë të miratuar ...
Borxhi tatimor, që bizneset kanë ndaj organeve fiskale është rritur me ritme ...
Ligji i miratuar të enjten në parlament nga mazhoranca për anëtarësimin e ...
HARTA E FAQES SHERBIME