VIDEO/ Edi Rama shpërthen në sharje kundër deputetes së vet. Ja çfarë i thotë 

edi rama - mimoza hafizi

Kryeministri Edi Rama tani kundër nuk ka vetëm kundërshtarë opozitën, por edhe brenda radhëve të tij. Deputetja e Partisë Socialiste, Mimoza Hafizi gjatë fjalës së saj në Kuvend u shpreh se është vështirë ta kuptosh këtë kryeministër.

Sipas saj, fjala e kreut të ekzekutivit ka shumë kontradikta.

“Në 2013 janë ricikluar 10%, ndërsa vitin e shkuar 17% dmth riciklimi është rritur me dyfishim. Pra në 2013, kur ky biznes punonte me 10% kapacitet ne e hoqëm ligjin dhe mirë bëmë, ndërsa tani që e kemi dyfishuar punën e këtyre bizneseve e risjellim ligjin. A ka njeri që e kupton këtë?”, tha Hafizi.

Replika Ramës shumë agresive.

“Ti pyete a ka njeri që e kupton këtë, po ti nuk je njeri atëherë. Këtë e kuptojnë njerëzit, po ajo nuk është njeri. Që të ndjehesh si gjithë njerëzit më dëgjo. Së pari unë thashë që në 2013 ishte ca më shumë se 10%, pasi nuk ka pasur ansjëherë matje statistikore si e kemi pasur ne dhe tani është 17%, që do të thotë se këto biznese janë stërmunduar, por  tani janë duke falimentuar”, tha Rama.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e enjte ...
Ben Blushi mblodhi sonte në mbrëmje për herë të parë atë që ...
Në kuadër të reformës zgjedhore, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka depozituar në ...
Gjatë seancës së të enjtes të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të miratohet ...
Pas Ben Blushit, edhe deputetja Mimoza Hafizi ka deklaruar dorëheqjen nga Partia ...
Rilindja është slogani i Edi Ramës që përdori në vitin 2013 kur ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e ...
Ligji i ri që lejon importin e mbetjeve, i miratuar me votat ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ndodhen në takim ...
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar sërish ndaj deklaratave të komisionarit ...
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani ka komentuar akuzat e ...
Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë Odeta Nishani në kuadrin e ...
Pas zbulimit të mbi 10 tonëve kanabis në fshatrat e Vlorës, policia ...
Një “luftë” e heshtur në pamje të parë mes policisë dhe prokurorisë, ...
Kryetari i opozitës Lulzim Basha njoftoi sot se nesër në Kuvend, PD ...
Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka është tallur me investimin më ri në ...
Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka pritur në një takim Ambasadorin e ...
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimin ...
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka replikuar disa herë më Kryeministrin Edi Rama në ...
Kryeministri Edi Rama tani kundër nuk ka vetëm kundërshtarë opozitën, por edhe ...
Kreu i Kuvendit dhe LSI-së, Ilir Meta ka dhënë mbrëmjen e sotme ...
Çim Peka: Me institucionet e sigurisë shqiptare nuk rezulton ashtu. Ilir Meta: ...
VIDEO/ Meta për qeverisjen: Ka nevojë për përmirësim, ministri i Transporteve të ...
Çim Peka: Fatmir Xhafaj, deputet i Partisë Socialiste arrin në konkluzionin se ...
Boksieri Nuri Seferi, në një intervistë për emisionin “Fakt” në Syri.net ka ...
Nuri Seferi, boksieri shqiptar shprehet se ka vlerësim për Islamil Morinën, e ...
Boksieri Nuri Seferi ka treguar në një intervistë ekskluzive për emisionin “Fakt” ...
Boksieri Nuri Seferi, në një intervistë për emisionin “Fakt” në Syri.net shprehet ...
Boksieri Nuri Seferi, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Fakt” në Syri.net ...
Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë një interviste të dhënë mbrëmjen e sotme për ...
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ftuar të enjten (2 Qershor) në ...
HARTA E FAQES SHERBIME