Shënim/ Ku kanë shkuar 1 miliardë e 100 milionë Euro 

1

Blendi Fevziu e pyeti Kryeministrin se ç’vepra publike ka bërë në 32 muaj, nga 1 janar 2014 deri më 31 gusht 2016, ndërsa iu ka paguar bizneseve private për investime publike afro mbi 1 miliardë e 100 milionë Euro.

Kryeministri nuk qe në gjendje të rendisë vepra publike përveç se ndonjë që mezi e belbëzoi, si psh: rruga Lushnje- Berat apo e shumëpërfolura Rilindja Urbane.

Sa për krahasim, Blendi Fevziu i kujtoi se në 32 muajt e parë, 1 janar 2005-31 gusht 2008 investimet e bëra nga Qeveria Berisha kapnin një shume thuajse të njejte, rreth 1 miliardë euro por veprat e tij ishin të shumta e po kështu në 32 muajt e qeverisjes së dyte, 1 janar 2010-31 gusht 2016, me një shumë 1 miliardë e 230 milionë Euro.

Për këdo është mëse e qartë se qeveria rilindëse shpenzon shumë e bën fare, fare pak. Se ku shkojnë paratë kjo merret lehtë me mend nga kushdo që ka mend e jo myk në kokë.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Deri ditën e djeshme sasi e drogës shqiptare të kapur që raportohej ...
Kryeministri Edi Rama vazhdoi dje në seancën parlamentare të radhës, betejën e ...
Blendi Fevziu e pyeti Kryeministrin se ç’vepra publike ka bërë në 32 ...
Ai pohoi se: SHPËRNDAJE NË: TwitterFacebookGoogle+Buffer Kryesore Titujt kryesorë. Faqet e para ...
Pavarësisht se kanë kaluar 25 vjet që kur Shqipëria është futur në ...
Sot Edi Rama dhe mëkëmbësi i tij tek tenderat e shëndetësisë Ilir ...
Në një dalje publike, Ilir Meta ka bërë një deklaratë lidhur me ...
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, në përpjekje për të thënë se Shqipëria ...
“Pazari i Roskovecit” duket se do të harrohet, sepse “Pazari i Peshkopisë” ...
Kam ndjekur me vëmendje situatën dhe tensionin mediatik të krijuar këto ditë ...
“Krenaristi Kanabist” e etikentonte Lapsi.al Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në një ...
Tim Judah është një analist politik i gazetës britanike ‘The Economist’. Ka qenë shumë i angazhuar, ndër të tjera, edhe për ngjarjet në ish-Jugosllavi e Kosovë dhe shkruan artikuj analitikë e reportazhe për vendet e Ballkanit. Ai ka bërë disa reportazhe edhe për Shqipërinë, dhe gjithnjë është kujdesur të jetë në anën e Edi Ramës, duke e përshkuar si një reformator, madje duke mos munguar të marrë prononcime edhe nga Erion Veliaj. Para disa javësh erdhi në Dhërmi me helikopter Toni Bler që mesa duket ndër të tjera bisedoi më Ramën edhe për reputacionin shumë negativ që është ...
Edi Rama ka caktuar si koordinator të partisë në zgjedhjet e pjesshme ...
Përgjigjen e pyetjes “pse nuk bëhet rruga e Arbrit” e dha sot ...
Shprehja e mençur e popullit, “vesi del me shpirtin”, kuptim e saj ...
Liberalizimi i jashtëzakonshëm i të bërit medie që ashtu si në gjithë ...
“…Lufta kundër kultivimit dhe trafikimit të kanabisit ka qenë dhe mbetet prioritet ...
 Pa u tharë mirë boja e firmës së Presidentit të Republikës Bujar ...
HARTA E FAQES SHERBIME