FOTO/ Akademia e Shkencave e Francës i dorëzon Korkutit, medaljen e 350-Vjetorit të Themelimit 

14468478_1797457563867983_7630864195205956369_o

Akademia e Shkencave e Francës, në kuadrin e 350 vjetorit të themelimit të saj, i ka dorëzuar Medaljen e 350-Vjetorit, Kryetarit të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë, akademik Muzafer Korkuti.

Akademia Franceze po e feston përvjetorin m një seri aktivitetesh që ka planifikuar përgjatë gjithë vitit dhe në Ditën Botërore të Shkencësnë Paris në 27 Shtator, në Auditorin e Muzeut të Luvrit ftoi përfaqësuesit e Akademive të Shkencave në gjithë botën.

Aty mori pjesë edhe delegacioni i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë i kryesuar nga Kryetari i ASH-se akademik Muzafer Korkuti dhe Zv. Kryetari akademik Gudar Beqiraj. 

14468425_1118883578146817_5398928124159358624_o 14445112_1118865151481993_942000778942534646_o 14424786_1797457560534650_8843488851127953270_o

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Reisha Perlmutter, një artiste e re, ka mahnitur të gjithë në rrjetet ...
Një vepër arti mbetet gjithmonë e bukur pavarësisht materialit me të cilin ...
Elbasani drejt një zbulimi tjetër të madh arkeologjik. Burimet bënë me dije ...
“Shqiptarët janë një nga të pakët popuj të Europës, e mund të ...
Piktori francez, Jean-Léon Gerome, është një nga mjeshtrat më të mëdhenj të ...
Për të gjithë fansat e fimit “Piratët e Karaibeve”, vjen një lajm ...
Këngëtaret Eda Zari dhe Elina Duni kanë ngritur zërin kundër degradimit të ...
Puntata e dytë e emisionit “Xing me Ermalin” në tv Klan ka ...
Nga viti në vit rritet numri i turistëve të huaj që vizitojnë ...
Ky djalosh shqiptar me qeleshen e bardhë e jelekun e kuq, është ...
Këtë herë Elina Duni performon në Zyrih solo, pa kuartetin e saj ...
“Me sopranon e lindur në Prishtinë, Kosovë, Krenare Gashin, të dielën më ...
Ish-spikerja e njohur e RTSH-së, Vjollca Vokshi, ka ardhur për një vizitë ...
Nëpër botën mendore të Brechtit, Kafkës, Canettit dhe Krausit. Bertolt Brecht 1. ...
Akademia e Shkencave e Francës, në kuadrin e 350 vjetorit të themelimit ...
Nga Flutura Açka. “Në shtyp ditët e fundit kam parë disa shkrime ...
Gjatë qëndrimit në Ukrainë, ambasadorja e Shqipërisë në Poloni, znj. Shpresa Kureta, ...
Jakup Ferri, i biri i Ferr Durit, u lind në vitin 1832 ...
HARTA E FAQES SHERBIME