Bastiset klubi i natës në Tetovë, arrestohen kërcimtaret shqiptare 

striptiste

Katër balerina shqiptare dhe një badigard, të cilët punonin në lokalin e natës “Baci” në fshatin Bogovinë të Tetovës në Maqedoni, janë arrestuar gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Gjatë kontrollit në objekt, policia ka janë gjetur katër femra dhe një mashkull, shtetas të Shqipërisë, të cilët i kanë argëtuar mysafirët, duke kënduar, kërcyer dhe duke u kanë rënë instrumenteve muzikore, raportojnë mediat lokale.

Katër shqiptaret të moshës nga 21 deri në moshën 27-vjeçare dhe shtetasi tjetër shqiptar 37-vjeçar janë arrestuar, pasi kanë qëndruar në Maqedoni në kundërshtim me qëllimin e qëndrimit.

Përveç tyre është arrestuar edhe 44-vjeçari L.A. nga Bogovina, i cili i ka penguar zyrtarët policorë që të futen në objekt për të kryer detyrat e planifikuara.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Një tetovar ka gjetur një mënyrë, thënë shumë butë, të çuditshme për ...
Zëvendësministri plotësues i Ministrisë së Brendshme, Oliver Andonov, e shfrytëzon si makinë ...
Ushtria Çlirimtare Kombëtare përmes një komunikate me shkrim ka marr përgjegjësinë e ...
Dinko Velev, bullgari i njohur për fushatën e tij në kapjen e ...
Katër balerina shqiptare dhe një badigard, të cilët punonin në lokalin e ...
Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re ...
Është deputetja më e re në përbërjen parlamentare të Maqedonisë, por duket ...
Mijëra njerëz kanë protestuar jashtë Parlamentit të Maqedonisë, në valën e re ...
Kreu i partisë në pushtet, Gruevski, mbrëmë  bëri të ditur  blerjen e ...
Qindra audio inçizime nga përgjimet në Maqedoni, ku dëgjohen biseda telefonike të ...
Disa të rinj maqedonas kanë rrahur brutalisht me shufra druri një të ...
Kjo është kënga që i kushtohet ish-kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla ...
Ka përfunduar për sot seanca gjyqësore për rastin e Kumanovës. Seanca ishte ...
Edhe këtë vit shkollor nxënësit shqiptarë do të mësojnë nga tekste shkollore ...
“Sot po them dy gjëra: zonjusha në fjalë është A.A. nga Shkupi, ...
Maqedoni – Një shpellë në afërsi të Kërçovës e njohur si “Shpella ...
Gjyqi i 37 personave të dyshuar si anëtarë dhe bashkëpunëtorë të një ...
Ndërmarrja publike e Qytetit të Shkupit “Ujësjellësi” në Maqedoni ka falur mbi ...
HARTA E FAQES SHERBIME