SHËNIM/ Shqipëria rilind Republikë Kanabiste 

tahiri

“Krenaristi Kanabist” e etikentonte Lapsi.al Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në një koment të vetin pas debutimit të tij në emisionin “Tonight” të gazetares Ilva Tare në Ora News. Thelbi i debutimit të “Krenarist Kanabist” ishte fjalimi i Skënderbeut në Krujë kthyer mbrapsht, pra “Kanabisin nuk jua solla unë Saimir Tahiri, (as Edi Rama), por e gjetëm këtu midis jush dhe ne, rilindësit, po e shkullim”.

Vënë përballë fakteve të mbjelljes masive këtë vit të kanabisit në gjithë vendin rilindësi Tahiri, duke dashur të mos pranojë këtë fakt, u rrek të mbrohej duke thënë se në kohën e demokratëve nuk mbillej vetëm në Lazarat por mbillej më shumë dhe në gjithë Shqipërinë dhe se demokratët nuk e shkulnin ndërsa ai dhe shefi i tij po e shkulin kudo.

Tahiri ose harron ose bën sikur harron se ç’tha me mburrje një vit më parë në Pallatin e Kongreseve. Në shtator një viti më parë, duke huazuar edhe “çertifikimin italian” deklaroi se në vitin 2015 ishin mbjellë 44 ha me kanabis por ai kishte shkatërruar 99.2 % të të gjithë kësaj sipërfaqeje, apo 690 mijë bimë. S’kishte lënë kanabis në këmbë. Kishte pastruar gjithë Shqipërinë.

Ndërsa thotë se sivjet deri në këtë moment paska shkatërruar 1,5 milionë bimë nuk pranon se është shumëfishuar sipërfaqe e mbjellë. “Ku mbillet sot është mbjellë edhe vjet, parvjet, parsivjet e kështu me radhë” – tha ai.

Nëse pranojmë të vertetë ç’thotë sivjet Tahiri, del se ai paska qenë fare i verbër vjet dhe është mburrur kot së koti. Nëse pranojmë se vjet është mburrur plot se ploti, paska ndodhur gjëma sivjet, e mburret kot së koti.

Këtë dilemë ta zgjidhë Tahiri me veten ose shefin e vet. Sa për shqiptarët, ata sytë në ballë i kanë. Shohin fare saktë e fare qartë se ç’mbolli Rilindja vjet e sivjet.

Shqiptarët arrijnë të përfytyrojnë fare qartë edhe se sa do të mbillet në vitin e ardhshëm zgjedhor. Kërkush nuk e besonte por ja që mrekullia rilindëse ndodhi. Republika Kanabiste e Lazaratit vdiq për të rilindur Republikën Kanabiste të Shqipërisë.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Deri ditën e djeshme sasi e drogës shqiptare të kapur që raportohej ...
Kryeministri Edi Rama vazhdoi dje në seancën parlamentare të radhës, betejën e ...
Blendi Fevziu e pyeti Kryeministrin se ç’vepra publike ka bërë në 32 ...
Ai pohoi se: SHPËRNDAJE NË: TwitterFacebookGoogle+Buffer Kryesore Titujt kryesorë. Faqet e para ...
Pavarësisht se kanë kaluar 25 vjet që kur Shqipëria është futur në ...
Sot Edi Rama dhe mëkëmbësi i tij tek tenderat e shëndetësisë Ilir ...
Në një dalje publike, Ilir Meta ka bërë një deklaratë lidhur me ...
Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, në përpjekje për të thënë se Shqipëria ...
“Pazari i Roskovecit” duket se do të harrohet, sepse “Pazari i Peshkopisë” ...
Kam ndjekur me vëmendje situatën dhe tensionin mediatik të krijuar këto ditë ...
“Krenaristi Kanabist” e etikentonte Lapsi.al Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në një ...
Tim Judah është një analist politik i gazetës britanike ‘The Economist’. Ka qenë shumë i angazhuar, ndër të tjera, edhe për ngjarjet në ish-Jugosllavi e Kosovë dhe shkruan artikuj analitikë e reportazhe për vendet e Ballkanit. Ai ka bërë disa reportazhe edhe për Shqipërinë, dhe gjithnjë është kujdesur të jetë në anën e Edi Ramës, duke e përshkuar si një reformator, madje duke mos munguar të marrë prononcime edhe nga Erion Veliaj. Para disa javësh erdhi në Dhërmi me helikopter Toni Bler që mesa duket ndër të tjera bisedoi më Ramën edhe për reputacionin shumë negativ që është ...
Edi Rama ka caktuar si koordinator të partisë në zgjedhjet e pjesshme ...
Përgjigjen e pyetjes “pse nuk bëhet rruga e Arbrit” e dha sot ...
Shprehja e mençur e popullit, “vesi del me shpirtin”, kuptim e saj ...
Liberalizimi i jashtëzakonshëm i të bërit medie që ashtu si në gjithë ...
“…Lufta kundër kultivimit dhe trafikimit të kanabisit ka qenë dhe mbetet prioritet ...
 Pa u tharë mirë boja e firmës së Presidentit të Republikës Bujar ...
HARTA E FAQES SHERBIME