FOTO/ 9 resortet më të bukura të skive 

57068b13b193a

Jo të gjithëve iu pëlqejnë pushimet verore dhe plazhi. Mali, ajri i pastër, dëbora dhe skitë mbeten alternativa tjetër që shumë njerëz e pëlqejnë.

Meqë tashmë sezonit veror pothuajse i ka ardhur fundi, mbase është koha që të mendoni për disa ditë pushime dimërore. Dhe ku më mirë se në resortet turistike të skive mund të kalohen ato.

Fotogaleria e mëposhtme ju njeh me 9 resortet më të bukua të skive në botë. Zgjedhja mbetet e juaja!

ST.ANTON, AUSTRI

57068b125bb13

ALAGNA, ITALI

57068b136ace2

KITZBÜHEL, AUSTRI

57068b13b193a

ÅRE, SUEDI

57068b1403517

BERNESE OBERLAND, ZVICËR

57068b1449770

ZERMATT, ZVICER

57068b15079e5

MÜRREN, ZVICER

57068b15b9b58

A GRAVE, FRANCË

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ANDERMATT, ZVICER

57068b164f231

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Për të shtatin vit rradhazi Mastercard ka publikuar “Global Destination Cities Index”, ...
Sot në mbarë Kinën festohet Festa e Mesvjeshtës që mund ta quajmë ...
Për kinezët, ushqimi i mirë është një ndërthurje e ngjyrës, aromës, përzierjes ...
Jo të gjithëve iu pëlqejnë pushimet verore dhe plazhi. Mali, ajri i ...
Në mesin e shumë qyteteve europiane ku ju mund të kaloni pushime ...
Për shekuj me radhë Shqipëria u shmang nga turistët. Tani vendi vlen ...
Janë francezët ata që së fundmi kanë shënjestruar Shqipërinë. Këtë herë është ...
Kjo ndërtesë e madhe e hapur në vitin 2014 nga mbretëresha Maxima ...
Në vitin 2006  planeti mësoi për të parin qytet në botë pa ...
Kush nuk i shikon fotografitë mahnitëse të udhëtimit  në Instagram dhe nuk ...
Kemi folur shpesh për turizmin alpin, për bukuritë, vështirësitë dhe adrenalinën që ...
Këtë herë, janë australianët që kanë diçka për të thënë e për ...
Ky është një nga jahtet më të bukur që ka ardhur në ...
Një jaht luksoz ka vizituar brigjet tona në jug të vendit. Drejtori ...
Nje tjeter angazhim i bashkise qe u jep me shume vlere pushimeve. ...
Agjencia Kombëtare e Bregdetit beson në një model të integruar të zhvillimit ...
Ekspertë nga Southamptoni kanë bërë një zbulim të madh në një vend ...
Një nga portalet më të mëdha në botë mbi udhëtimet dhe natyrën, ...
HARTA E FAQES SHERBIME