FOTO/ Një nga vendet që duhet ta vizitoni patjetër në Roterdam 

18255086519_d914854c40_k__880

Kjo ndërtesë e madhe e hapur në vitin 2014 nga mbretëresha Maxima është shtëpia e shumë dyqaneve të vogla ushqimore në Roterdam.

Një vend i “shijshëm” për t’u vizituar nëse vendosni ndonjëherë të shkoni në Roterdam, të Hollandës. I quajtur “Markthal”, marketi është cilësuar nga The Guardian si një nga 10 tregjet kryesore të Evropës.

Siç mund ta vini re nga fotot, tregu është i mbuluar nga frutat dhe perimet, në një hark prej xhami.

18255086519_d914854c40_k__880 18472375142_82aaa469a9_k__880 18216545278_f93023fa76_k__880 18324741995_fd630cc153_k__880 18259474285_9c46639eab_k__880 18367363871_7de134152b_k__880

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Për të shtatin vit rradhazi Mastercard ka publikuar “Global Destination Cities Index”, ...
Sot në mbarë Kinën festohet Festa e Mesvjeshtës që mund ta quajmë ...
Për kinezët, ushqimi i mirë është një ndërthurje e ngjyrës, aromës, përzierjes ...
Jo të gjithëve iu pëlqejnë pushimet verore dhe plazhi. Mali, ajri i ...
Në mesin e shumë qyteteve europiane ku ju mund të kaloni pushime ...
Për shekuj me radhë Shqipëria u shmang nga turistët. Tani vendi vlen ...
Janë francezët ata që së fundmi kanë shënjestruar Shqipërinë. Këtë herë është ...
Kjo ndërtesë e madhe e hapur në vitin 2014 nga mbretëresha Maxima ...
Në vitin 2006  planeti mësoi për të parin qytet në botë pa ...
Kush nuk i shikon fotografitë mahnitëse të udhëtimit  në Instagram dhe nuk ...
Kemi folur shpesh për turizmin alpin, për bukuritë, vështirësitë dhe adrenalinën që ...
Këtë herë, janë australianët që kanë diçka për të thënë e për ...
Ky është një nga jahtet më të bukur që ka ardhur në ...
Një jaht luksoz ka vizituar brigjet tona në jug të vendit. Drejtori ...
Nje tjeter angazhim i bashkise qe u jep me shume vlere pushimeve. ...
Agjencia Kombëtare e Bregdetit beson në një model të integruar të zhvillimit ...
Ekspertë nga Southamptoni kanë bërë një zbulim të madh në një vend ...
Një nga portalet më të mëdha në botë mbi udhëtimet dhe natyrën, ...
HARTA E FAQES SHERBIME