FOTO/ A janë këto 20 vendet më të bukura në botë? 

@kardinalmelon-Istanbul-4-1200x800

Kush nuk i shikon fotografitë mahnitëse të udhëtimit  në Instagram dhe nuk fantazon për të vizituar vendet më të bukura në botë? Por cilat janë në fakt vendet më të bukura në Botë? Në varësi të atij që do të pyesni, do të merrni përgjigje të ndryshme.

Për këtë revista Forbes, ka pyetur “Beautiful Destinations” komuniteti më i madh i udhëtimeve dhe stileve të jetesës në Instagram, Facebook dhe Snapchat për të renditur vendet më të bukura në botë.

Fotografitë e më poshtme bëjnë pjesë në listën e 20 vendeve më të bukura në botë, të përzgjedhura nga një grup prej 12 fotografesh të suksesshme të cilat bëjnë biznes duke xhiruar destinacionet e mrekullueshme.

20-Syndey, Australi

@eahoneymoons-Sydney-1-1200x900

19. Portland, Oregon

@sassychris1-Sparks-Lake-Portland-copy-1200x1800

18. Kuba

@justwanderlustblog-Cuba-1200x800

17. Barcelona

@mary_quincy-Barcelona-1200x1800

16. Mexico City

DSC_1682-1200x798

15. Israel

@sivanaskayo-Tel-Aviv-6-1200x801

14. Philippines

4-1200x800

13. Thailand

@tiffpenguin-James-Bond-Island-1200x1500

12. Istanbul

@kardinalmelon-Istanbul-4-1200x800

11. Bahamas

@_bahamasgirl_-and-@elenakalis-cave_exuma-1200x1200

10. Greqia

@dametraveler-Santorini-Greece-1200x817

9. Miami

@eahoneymoons-Miami-1200x900

8. Roma

@mary_quincy-Rome-Italy-1200x1800

7. Londra

@mary_quincy-London-1200x1200

6. Parisi

@missjetsetter-Paris

5. Yosemite

@tiffpenguin-Yosemite-National-Park-1200x1500

4. San Francisco

@tiffpenguin-San-Francisco-CA-1200x1500

3. Los Angeles

@tiffpenguin-Manhattan-Beach-California-LA-1200x1500

2. Venecia, Itali

@missjetsetter-Burano-Venice

1. New York City

@mary_quincy-NYC-3-1200x1500

 

 

 

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Për të shtatin vit rradhazi Mastercard ka publikuar “Global Destination Cities Index”, ...
Sot në mbarë Kinën festohet Festa e Mesvjeshtës që mund ta quajmë ...
Për kinezët, ushqimi i mirë është një ndërthurje e ngjyrës, aromës, përzierjes ...
Jo të gjithëve iu pëlqejnë pushimet verore dhe plazhi. Mali, ajri i ...
Në mesin e shumë qyteteve europiane ku ju mund të kaloni pushime ...
Për shekuj me radhë Shqipëria u shmang nga turistët. Tani vendi vlen ...
Janë francezët ata që së fundmi kanë shënjestruar Shqipërinë. Këtë herë është ...
Kjo ndërtesë e madhe e hapur në vitin 2014 nga mbretëresha Maxima ...
Në vitin 2006  planeti mësoi për të parin qytet në botë pa ...
Kush nuk i shikon fotografitë mahnitëse të udhëtimit  në Instagram dhe nuk ...
Kemi folur shpesh për turizmin alpin, për bukuritë, vështirësitë dhe adrenalinën që ...
Këtë herë, janë australianët që kanë diçka për të thënë e për ...
Ky është një nga jahtet më të bukur që ka ardhur në ...
Një jaht luksoz ka vizituar brigjet tona në jug të vendit. Drejtori ...
Nje tjeter angazhim i bashkise qe u jep me shume vlere pushimeve. ...
Agjencia Kombëtare e Bregdetit beson në një model të integruar të zhvillimit ...
Ekspertë nga Southamptoni kanë bërë një zbulim të madh në një vend ...
Një nga portalet më të mëdha në botë mbi udhëtimet dhe natyrën, ...
HARTA E FAQES SHERBIME