FOTO/ Lezha feston bashkë me turistë dhe emigrantë 

Screenshot_29

Nje tjeter angazhim i bashkise qe u jep me shume vlere pushimeve. Lezha ka festuar 4 dite radhazi ne sheshin kryesor te saj. Te shumte ishin turistet dhe emigrantet qe e populluan mbrëmjen në qytetin e lezhes per festen e miqesise.

Skena te tilla me perqafime kishte shume ndersa oret kalonin neper sheshin qe u be funksional. Artiste te njohur performuan ne skenen e vendosur ne qender te ketij sheshi. Publiku i shoqeroi duke kenduar dhe vallezuar vete, nje perjetim ndryshe per nje zone turistike si Lezha. Nuk munguan figurat publike te Lezhes, qe sigurisht edhe ata e kane perjetuar kete ndjesi qe ka dhuruar ky event.

Festes i eshte bashkuar edhe nenkryetarja e bashkise Alfrida Marku. Sipas saj kjo ndodh per here te pare, por sigurisht qe Lezha kaq e bukur dhe mikepritese do te jete ne vazhdimësi.
Ky aktivitet eshte mirepritur nga qytetaret, emigrantet dhe turistet te cileve u ka lene nje shije festive ndersa zgjodhen Lezhen per kete sezon veror.

Screenshot_28

Screenshot_29

Screenshot_30

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Për të shtatin vit rradhazi Mastercard ka publikuar “Global Destination Cities Index”, ...
Sot në mbarë Kinën festohet Festa e Mesvjeshtës që mund ta quajmë ...
Për kinezët, ushqimi i mirë është një ndërthurje e ngjyrës, aromës, përzierjes ...
Jo të gjithëve iu pëlqejnë pushimet verore dhe plazhi. Mali, ajri i ...
Në mesin e shumë qyteteve europiane ku ju mund të kaloni pushime ...
Për shekuj me radhë Shqipëria u shmang nga turistët. Tani vendi vlen ...
Janë francezët ata që së fundmi kanë shënjestruar Shqipërinë. Këtë herë është ...
Kjo ndërtesë e madhe e hapur në vitin 2014 nga mbretëresha Maxima ...
Në vitin 2006  planeti mësoi për të parin qytet në botë pa ...
Kush nuk i shikon fotografitë mahnitëse të udhëtimit  në Instagram dhe nuk ...
Kemi folur shpesh për turizmin alpin, për bukuritë, vështirësitë dhe adrenalinën që ...
Këtë herë, janë australianët që kanë diçka për të thënë e për ...
Ky është një nga jahtet më të bukur që ka ardhur në ...
Një jaht luksoz ka vizituar brigjet tona në jug të vendit. Drejtori ...
Nje tjeter angazhim i bashkise qe u jep me shume vlere pushimeve. ...
Agjencia Kombëtare e Bregdetit beson në një model të integruar të zhvillimit ...
Ekspertë nga Southamptoni kanë bërë një zbulim të madh në një vend ...
Një nga portalet më të mëdha në botë mbi udhëtimet dhe natyrën, ...
HARTA E FAQES SHERBIME