Tubimi në Janinë, Greqia shpall ‘non grata’ nacionalistin shqiptar 

tahir veliu

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Kosovë, Tahir Veliu është shpallur ‘non grata’ nga Greqia. Tahir Veliu teksa po tentonte që të kalonte në Greqi nga pika kufitare në Kakavijë është ndalur dhe është marrë në pyetje, ndërsa më pas i është refuzuar hyrja në shtetin helen.

Tahir Veliu është shpallur i padëshiruar nga shteti grek për shkak të veprimtarisë së tij politike.

Veliu kishte planifikuar sot të mbante një tubim nacionalist në Janine me pjesëmarrjen e shqiptarëve ndërkohë që kishte refuzuar të merrte lejë nga autoritetet greke policore për këtë tubim.

“Nuk njoh autoritetin shtetëror të Greqisë në trojet shqiptare ku pjese e te cilës është Janina”u shpreh ai.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Udhëtarët në aeroportin e Rodhosit në Greqi janë nxjerrë nga ambientet e ...
Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka thirrur me urgjencë mbledhjen e Komisionit të ...
Pas shqetësimit të ngritur nga Syri.net për disa ushtarakë rusë në Shqipëri, ...
Shumë bujë u bë në atë kohë për këtë vrasje, ndërsa sot ...
Një tërmet i shkallës 5 ka goditur brigjet e bregdetit grek, gjegjësisht ...
Pas zbulimit të “Eskobarit” shqiptar Kement Balili që kërkohet nga Greqia, policia ...
Një helikopter ushtarak Apache është rrëzuar mëngjesin e sotëm në Greqi gjatë ...
Një zjarr i fuqishëm ka rënë në kampin e refugjatëve në ishullin ...
Televizioni më i madh në Greqi, MEGA, që nga dita e nesërme ...
Moti i keq ka shkaktuar një kaos total në Greqi, duke regjistruar ...
Shqiptarët vazhdojnë të renditen të parët në Greqi për parregullsi në dokumentacion ...
Greqia përfitoi sot 246 milionë euro gjatë ankandit për caktimin e kompetencave ...
Një organizatë kriminale që vepronte në ishullin Kos të Greqisë është shkatërruar ...
Kryeministri grek, Aleksis Cipras, kërkon një tjetër reduktim të borxhit shtetëror dhe ...
Dy tërmete kanë tronditur sot Greqinë, lëkundjet e të cilit u ndjenë ...
Një tjetër histori droge vjen nga Greqia për një organizatë kriminale të ...
Të paktën tre persona janë vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur ...
Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Kosovë, Tahir Veliu është ...
HARTA E FAQES SHERBIME