EKSKLUZIVE-VIDEO/ Pasardhës i Edi Ramës? Ja përgjigja politike e Veliaj e deklarata: “Jam një socialist 24 karat” /E PLOTË 

erion veliaj fakt

“Nuk kam asnjë ambicie përvec se të drejtoj Tiranën. Edi po bën një punë fantastike si kryeministër.”- është ky komenti i Erjon Veliajt ndaj pyetjes së gazetarit Çim Peka nëse është ai pasardhësi i Edi Ramës në PS.

Por më pas Veliaj shtoi një tjetër fjali që tregon se reagimi i parë i tij nuk duhet marrë shabllon: “Unë kam vetëm ambicie që unë ta pasoj me sukses punën e Edi Ramës si kryebashkiak”. Kjo është përgjigja me të cilën Veliaj lë të kuptojë qartë se për aq kohë sa ai kërkon të jetë pasues i Edi Ramës si kryebashkiak, atëhere pse të mos jetë ai edhe njeriu që do ta pasonte atë në PS. E meqë jemi tek PS, moderatoi i emisionit “FAKT” në Syri.net e pyeti edhe për zhvillimet në PS. Ja përgjigjet për pyetjet.

Përjashtimi i Ben Blushit?

Jam përpjekur që të fokusohem tek puna e Bashkisë dhe vetëm kur më cënohet ajo unë reagoj. Parimisht besoj se shtëpisë nuk i gjuhet me gurë, dhe plaçkat e palara nuk ndehen për të gjithë botën.

A është Ben Blushi socialist?

Unë nuk bëj gabimin që bën Blushi duke i veshur vetes një tis moralisti që nuk e ka. Ai ëshë një koleg. Nëse ai e merr këtë meritë unë nuk e marr.

A është Erion Veliaj një socialist?

Jam një socialist 24 karat

Kryesore
Të ngjashme

5 Responses to EKSKLUZIVE-VIDEO/ Pasardhës i Edi Ramës? Ja përgjigja politike e Veliaj e deklarata: “Jam një socialist 24 karat” /E PLOTË

 1. lili

  Hiqni ju lutem kete MANJAK nga kjo foto se nuk po mund ta duroj ju LUTEM …….

   
 2. Artani

  aman o Cim hiqe kete nfytyre skuthi amon te keqen o cim hiqe halene.

   
 3. Edi

  Ti o halelares i Qendres Stefan dhe shites fiqsh je nje sorosian i ndyre. Po kur i gjuaje Nanos me leter higjenike neper peme sa kar(atesh) ishe?

   
 4. Durimi

  Hera e pare qe degjoj se maskaralleku palacolleku dhe perversiteti matet me karat.Po Taulant Balla ,sa karat do te jete valle ?

   
 5. Agimi

  Hiqe kete karat

   

Leave a Response

Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e enjte ...
Ben Blushi mblodhi sonte në mbrëmje për herë të parë atë që ...
Në kuadër të reformës zgjedhore, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka depozituar në ...
Gjatë seancës së të enjtes të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të miratohet ...
Pas Ben Blushit, edhe deputetja Mimoza Hafizi ka deklaruar dorëheqjen nga Partia ...
Rilindja është slogani i Edi Ramës që përdori në vitin 2013 kur ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e ...
Ligji i ri që lejon importin e mbetjeve, i miratuar me votat ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ndodhen në takim ...
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar sërish ndaj deklaratave të komisionarit ...
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani ka komentuar akuzat e ...
Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë Odeta Nishani në kuadrin e ...
Pas zbulimit të mbi 10 tonëve kanabis në fshatrat e Vlorës, policia ...
Një “luftë” e heshtur në pamje të parë mes policisë dhe prokurorisë, ...
Kryetari i opozitës Lulzim Basha njoftoi sot se nesër në Kuvend, PD ...
Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka është tallur me investimin më ri në ...
Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka pritur në një takim Ambasadorin e ...
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimin ...
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka replikuar disa herë më Kryeministrin Edi Rama në ...
Kryeministri Edi Rama tani kundër nuk ka vetëm kundërshtarë opozitën, por edhe ...
Kreu i Kuvendit dhe LSI-së, Ilir Meta ka dhënë mbrëmjen e sotme ...
Çim Peka: Me institucionet e sigurisë shqiptare nuk rezulton ashtu. Ilir Meta: ...
VIDEO/ Meta për qeverisjen: Ka nevojë për përmirësim, ministri i Transporteve të ...
Çim Peka: Fatmir Xhafaj, deputet i Partisë Socialiste arrin në konkluzionin se ...
Boksieri Nuri Seferi, në një intervistë për emisionin “Fakt” në Syri.net ka ...
Nuri Seferi, boksieri shqiptar shprehet se ka vlerësim për Islamil Morinën, e ...
Boksieri Nuri Seferi ka treguar në një intervistë ekskluzive për emisionin “Fakt” ...
Boksieri Nuri Seferi, në një intervistë për emisionin “Fakt” në Syri.net shprehet ...
Boksieri Nuri Seferi, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Fakt” në Syri.net ...
Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë një interviste të dhënë mbrëmjen e sotme për ...
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ftuar të enjten (2 Qershor) në ...
HARTA E FAQES SHERBIME