VIDEO/ Presidenti Nishani: Kam energji për një mandat të dytë në krye të shtetit/ E PLOTË 

nishani

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ftuar të enjten (2 Qershor) në emisionin “FAKT” në SYRI.net,  ka folur për pajisjen e përgjimit ilegale të Policisë, për të cilën u shpreh se nga informacionet që disponon, janë përgjuar të gjithë.

Sa i përket qëndrimit të tij në Presidencë, Nishani shprehu gatishmërinë për të marrë një mandat të dytë si President i Republikës.

“Mendoj që kam të drejtën të kërkoj dhe një mandat të dytë. Unë kam treguar që kam energji të punoj për vendin”, u shpreh kreu i shtetit.

Lidhur me hetimin ndërkombëtar për këndin e lojrave tek parku i liqenit, Nishani theksoi se kjo bëhet për shkak se Shqipëria bën pjesë në Konventën Europiane për Mjedisin dhe ky hetim do të bëhet patjetër.

Duke folur edhe për akuzat e padinë e bërë ndaj kryebashkiakut Veliaj, kreu i shtetit shtoi gjithashtu se do të bëjë edhe një tjetër padi ndaj deputetit të PS Alfred Peza për një deklaratë që ka bërë ky i fundit.

Gjatë intervistës, Presidenti shpjegoi gjatë përse ka tjetër mbiemër dhe Nëse nuk zgjidhet sërish, i pyetur nga gazetari Çim Peka nëse e shikon të ardhmen e tij në drejtimin e PD-së, Bujar Nishani u shpreh Lulzim Basha ishte zgjedhja e duhur për të drejtuar demokratët./SYRI.net/

 

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e sotme, e enjte ...
Ben Blushi mblodhi sonte në mbrëmje për herë të parë atë që ...
Në kuadër të reformës zgjedhore, Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ka depozituar në ...
Gjatë seancës së të enjtes të Kuvendit të Shqipërisë, pritet të miratohet ...
Pas Ben Blushit, edhe deputetja Mimoza Hafizi ka deklaruar dorëheqjen nga Partia ...
Rilindja është slogani i Edi Ramës që përdori në vitin 2013 kur ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilluan pasditen e ...
Ligji i ri që lejon importin e mbetjeve, i miratuar me votat ...
Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Parlamentit Ilir Meta ndodhen në takim ...
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar sërish ndaj deklaratave të komisionarit ...
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani ka komentuar akuzat e ...
Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë Odeta Nishani në kuadrin e ...
Pas zbulimit të mbi 10 tonëve kanabis në fshatrat e Vlorës, policia ...
Një “luftë” e heshtur në pamje të parë mes policisë dhe prokurorisë, ...
Kryetari i opozitës Lulzim Basha njoftoi sot se nesër në Kuvend, PD ...
Ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka është tallur me investimin më ri në ...
Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka pritur në një takim Ambasadorin e ...
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijoi turin e dëgjimit dhe bashkëbisedimin ...
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka replikuar disa herë më Kryeministrin Edi Rama në ...
Kryeministri Edi Rama tani kundër nuk ka vetëm kundërshtarë opozitën, por edhe ...
Kreu i Kuvendit dhe LSI-së, Ilir Meta ka dhënë mbrëmjen e sotme ...
Çim Peka: Me institucionet e sigurisë shqiptare nuk rezulton ashtu. Ilir Meta: ...
VIDEO/ Meta për qeverisjen: Ka nevojë për përmirësim, ministri i Transporteve të ...
Çim Peka: Fatmir Xhafaj, deputet i Partisë Socialiste arrin në konkluzionin se ...
Boksieri Nuri Seferi, në një intervistë për emisionin “Fakt” në Syri.net ka ...
Nuri Seferi, boksieri shqiptar shprehet se ka vlerësim për Islamil Morinën, e ...
Boksieri Nuri Seferi ka treguar në një intervistë ekskluzive për emisionin “Fakt” ...
Boksieri Nuri Seferi, në një intervistë për emisionin “Fakt” në Syri.net shprehet ...
Boksieri Nuri Seferi, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Fakt” në Syri.net ...
Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë një interviste të dhënë mbrëmjen e sotme për ...
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ftuar të enjten (2 Qershor) në ...
HARTA E FAQES SHERBIME