Arrestohet Emiljano Shullazi e Gilmano Dani, akuzohen për organizatë kriminale 

Gilmando-Dani-emiljano-shullazi

Emiljano Shullazi i cili u shoqërua mbrëmjen e djeshme është arrestuar pak pas mesnatës duke u gdhirë ditën e sotme.

Prokuroria për Krimet e Rënda ka lëshuar një urdhër arresti për të dhe Gilmano Danin, i cili është krahu i djathtë i Shullazit.

Urdhër-arresti është lëshuar pas takimit të kryeprokurorit Adriatik Llalla me kreun e Policisë Haki Cako e kreun e prokurorisë së Tiranës, Petrit Fusha.

Burime nga Prokuroria e Krimeve të Rënda kanë bërë të ditur se Shullazi dhe Dani akuzohen për pjesëmarrje në organizatë kriminale.

Policia i ka komunikuar urdhër-arrestin Shullazit dhe Danit në ambientet e Policisë së Tiranës ku ndodhen të shoqëruar.

Kryesore
Të ngjashme

Leave a Response

Një 48-vjeçar shqiptar është arratisur nga burgu i Kasandras në Halkidiki të ...
Alfred Skonja 29 vjeç është njëri prej të plagosurve nga të shtënat ...
Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e të shtënave me ...
Frederik Çuçllari mban postin e Dekanit në Universitetin “Fan S. Nolin” në ...
Mes zërit të imamit që thërret për besim, ditët në fshatin Lazarat ...
Gjashtë emigrantë shqiptarë janë arrestuar të martën të brigjet braziliane nga agjentë ...
Një shqiptar në Slloveni është shpallur në kërkim nga policia pasi është ...
36-vjeçari shqiptar Vasil Rama, shoferi i bandës së “Audit të Verdhë”, është ...
Një studio montazhi në Laç është përfshirë nga flakët për shkak të ...
Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me drejtuesin e ...
Pas lajmit të publikuar një ditë më parë në mediat online se ...
Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë së “arrestit me ...
Pas Vlorës, një tjetër sasi e madhe kanabisi është asgjësuar në fshatin ...
Një 36-vjeçar është nën hetim pasi dyshohet se ka kryer veprime të ...
Një operacion i Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe policisë së Vlorës ...
Biznesmeni i gazit Ilir Karçini është vënë në pranga sërish nga policia. ...
Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën për ndryshim të masës së sigurisë ...
HARTA E FAQES SHERBIME